Göster/Gizle
16 Ocak 2019- Çarşamba   /    100.24.46.10      Onaylanmayan Mail Adreslerine Ait Yorumlar Sistemde Gözükmemektedir.

İyi Parti Genel Başkanı'nın Talihsiz Açıklamaları Üzerine DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin ALPAY'dan Açıklama

https://www.niksaracicek.com

5.1.2018 - 09:24   /   Okunma Sayısı: 1833

  

"Değerli basın mensubu arkadaşım,


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Son dönemde üniformalarla, uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılsın ve bize bilgi verilsin." sözleri talihsiz bir açıklamadır. Bu ifadelerin hemen akabinde İyi Parti Tokat İl Başkanı'nın "Bu bizim tespitimiz değil, sadece kamuoyundaki bir duyumdur. Bunun duyum olarak bile yapılması halkı tedirgin etmektedir. Bu konuda yetkililerden açıklama bekliyoruz." sözleri ise ayrı bir faciadır.


Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki; Tokat, duyumlar üzerinden halkı tedirgin edilecek, barış ve hoşgörü iklimi ile tanınan kimliğine gölge düşürülecek bir şehir değildirTokat, aslı astarı olmayan, belge ve ispatı bulunmayan savlar ile Türkiye'de olumsuz anlamda gündeme getirilecek bir şehir hiç değildir. Tokat'ın, bu tarz iddialar ile kamuoyu önünde olumsuz bir imajla anılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu şehrin yurttaşları hukuk dışına çıkarak hiçbir örgütlenme içerisine girecek karakterde insanlar değildir. Genelleme yaparak Tokat'ı hukuk dışı örgütlenmelerin merkezi gibi gösterme gayretleri beyhude çabalardır.


Duyumlar üzerinden siyaset yapılamaz. Eğer duyumlar üzerinden siyaset yaparsak bu işlerin içerisinden çıkamayız. Kaldı ki bizler de belgesiz duyumlar üzerinden politika üretmeye kalksak, Sayın Akşener ile alakalı FETÖ bağlantısı iddialarını ciddiye alıp bunu konuşabilirdik. Böyle bir durumu siyaseten haksızlık ve hadsizlik olarak gördüğümüzden, hiç bir şekilde bu tür iddiaları gündemimize almadık, almayacağız da. Sayın Meral Akşener'den de aynı hassasiyeti beklediğimizi buradan bir kez daha ifade etmek isterim.


Değerli Tokat kamuoyumuzun, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortaya attığı ve ilimizin kötü bir imaj ile ülke gündemine getirdiği açıklamalardan rahatsızlık duyduğunu özellikle ifade etmek isterim. Şunu herkes, en başta da Sayın Akşener bilmelidir ki; Tokatlılar hukukun dışına çıkmaz, Tokat'tan asi de çıkmaz, hain de çıkmaz. Tokatlı her şartta devletinin yanındadır ve yanında olmaya hukukun içerisinde kalarak devam edecektir.


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "duyumları üzerine" ortaya attığı iddiaları ispat etmekle mükelleftir. Ya bu iddialarını ispat etmelidir, ya da Tokat'a ve Tokatlıya yaptığı bu haksızlığı telafi edecek özrü dilemelidir.


Saygıyla duyururum."

 

Hüseyin ALPAY

Gazeteci-Yazar

DSP Genel Başkan Adayı,

Tokat İl Başkanı

 

 www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...