Göster/Gizle
16 Ocak 2019- Çarşamba   /    100.24.46.10      Onaylanmayan Mail Adreslerine Ait Yorumlar Sistemde Gözükmemektedir.

ESNAF ve SANATKARLAR ODASI SEÇİMİ YAPILDI

https://www.niksaracicek.com

10.3.2018 - 19:05   /   Okunma Sayısı: 1417

  

Niksar Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Niksar Esnaf ve Sanatkarlar odası Divan seçimi ve gündem maddelerinin okunmasının ardından bilançolar açıklandı.

Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Lokalinde yapılan  seçimlere iki liste halinde girildi.  

Olağan Genel Kurul’da Başkan adayı Hacı Akdemir konuşmasında’’ Değerli Esnaf Kardeşlerim.

Hepinizi Saygı, Sevgi Ve Hürmetle Selamlıyorum. Öncelikle Tüm Şehitlerimize Cenabı Allah’tan Rahmet Diliyor Ve Ailelerine Başsağlığı Diliyorum. Olağan Genel Kurulumuzun Hepimize Hayırlı Ve Uğurlu Olmasını Diliyorum. Sonuç Ne Olursa Olsun Kazanan Esnafımız Olacak. Çünkü Bu Seçimi Esnafların Odalarına Sahip Çıktıkları Çözüm Üreten, Görevlerini Yerine Getiren Esnafa Destek Olan İstedikleri Bir Yönetim Seçimidir.

Bu Vesileyle Sizlerin Beklentilerine Cevap Verecek, Sizleri Dinleyen, Çözüm Üreten Bir Anlayışla Bu Göreve Talip Olduk.  Sevgili Yönetici Arkadaşlar Sizin Yapamadıklarınız Başkalarının Vaatleri Olamaz, Çünkü Yapılan Hiçbir Şeyin Bir Daha Yapılmasına Gerek Yoktur. Biz Sizin Yapmadıklarınızı Size Yaptırıyoruz On Altı Yıldır Hatırlamadığınız Esnafın Kapısını Bugün İki, Üç Kere Ziyaret Ederek Esnaf Odasının, Esnafa Ait Olduğunu Hatırlattık. Bu Bizim İçin Henüz Göreve Gelmeden Bile Esnafın Gözünde Olumlu Karşılandı.

Evet Yapacak Çok İşinizin Olduğunu Söylüyorsunuz. Bunca Seneler Yaptığınızı Söyleyin De Sayın Genel Kuruldaki Arkadaşlarımızda Bilsin. Esnafımıza Daha İyi Hizmet Yapmak İçin İmkânlarımız Dahilinde Şunları Çok Rahatlıkla Söyleyebiliriz. Sanayide…. Sağlık Hizmeti, Kan Bankası, Bankamatik Gibi Küçük Hizmetleri Çok Rahatlıkla Sağlayacağız.  Kosgep’in Hibe Destekli Kredilerinden Hepinizin Haberdar Olmasını Sağlayacağız. Ayrım Yapmaksızın Küçük, Büyük Esnaf Demeden Devletin Odamıza Vereceği Bütün İmkânları Anlatarak Üyelerimizi Bilgilendireceğiz. Ayrıca Esnaflarımızı Fuarlara Götürüp, Yenilikleri Görmelerini Sağlayacağız. Bütün Esnaf Odası Üyelerimize Esnaf Kartı Çıkartacağız Ve Bu Kapsamdaki Tüm İmkânlardan Faydalandıracağız. Odamıza Esnafımızın Ödediği Oda Kayıt Belgesi, İmza Sirküsü Gibi Alınan Diğer Ücretleri Esnafımızın Yararına Olacak Şekilde Tüm Yasal Haklarımızı Kullanarak Düşüreceğiz. Cenabı Allah Bize Nasip Ederse Sizin Onaltı Senede Yapmadıklarınızı Yapmayı Siz Değerli Üyelerimize Taahüt Ediyor Ve Söz Veriyoruz.

Biz Kimseyi Karalamadık; Çamur Atmadık. Yediniz Demedik; Yedirdiniz De Demedik

Şunu Söyledik Yapamadılar Dedik  Yapamıyorlar Dedik Ve Yine Diyoruzki Yaptıkları Ortada . Oda Senin Karar Senin Oy Senin Bizde Yiğide Vurulmaz Ancak Anlından Öpülür.

Oyun Mavi Olsun Barış Ve Kardeşlik Senin Sembolun Olsun. Cenabı Allah Yar Ve Yardıcımız Olsun. Oda Seçimimiz Niksarımıza Hayırlı Olsun Hapinize Saygılar Sunar Allaha Emanet Olun.’’dedi aradından Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cevdet ufuk Turhan Konuşmasında ‘’Saygıdeğer Divan, Değerli Üyeler; Niksar Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ nın, 12.’ nci Olağan Genel Kurul toplantısını icra etmek üzere toplanmış bulunuyoruz.  2014 yılı mart ayında yapılan 11.’ nci genel kurulumuz’ da tercihlerinizi bizlerden yana kullanarak bizleri iş başına getirdiniz. Tercihlerinden dolayı tüm üyelerimize şükranlarımızı arz ederiz. Seçimlerin akabinde yaptığımız ilk yönetim kurulu toplantısında görev taksimatı yaparak, resmi kurum ve kuruluşlarla ilişkileri sürekli ve sıcak tutabilmek, değişik platformlarda sizlerin hak ve menfaatlerinizi koruyup kollayabilmek amacıyla ve sorunlarınıza en kısa sürede en etkin yollarla çözüm bulabilmenin gayret ve çabası içerisinde olduk. Bu amaçla davet edildiğimiz her toplantıya mutlaka bir veya birkaç arkadaşımızı göndererek iştirak ettik ve oralarda sizlerin âli menfaatlerinizi korumanın gayreti içerisinde olduk.

         Yönetim Kurulumuzca yapılan en önemli çalışmaların başında hiç şüphesiz Niksar ve esnafımızın önünün açılması, ticari canlılığın yeniden sağlanması için problemler ve çözüm yollarını içeren raporlar hazırlanmış, bunlar Tokat milletvekillerine, üst kuruluşlarımıza ve ilgili yerlere ayrı ayrı sunulmuş olup, gelişme beklentilerimiz devam etmektedir.

         Vergi Dairesi ile ilişkilerimiz daima sıcak tutulmuş, takdir komisyonunda iki yönetim kurulu üyemiz görev alarak üyelerimizin hak ve menfaatleri korunmuş, Vergi Dairesi idaresinin de iyi niyetli yaklaşımlarıyla mükellefle vergi dairesi arasında sıcak diyaloglar kurulmuştur.

         Basit Usul Vergiye tabi üyelerimizin muhasebe ve vergi işlemleri odamız bünyesinde bulunan basit usul muhasebe bürosunda yapılmış ve takip edilmiş olup, bu üyelerimize ait iş ve işlemler ile beyanname gönderimi nizami bir şekilde yapılmış ve gönderilmiştir. Söz konusu üyelerimizin işleri titizlikle yapılmış, yapılmaya devam edilmektedir.         

         Gerek odamızın gerek diğer kuruluşların düzenlediği Niksar ekonomisinin canlandırılmasına yönelik çalışma ve toplantıların hepsine iştirak edilerek odamızın görüş ve önerileri aktarılmıştır.

         Değişik zamanlarda odamızı ziyaret eden, milletvekillerimize, üst kuruluş yöneticilerimize ve mülki erkânımıza, esnafımızın sorunları aktarılarak çözüm bulunması istenmiştir.

         Her yıl Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında, Esnaf ve Sanatkârlarımıza Ahilik bilincinin oluşması için konuyla ilgili kutlamalar ve sunumlar yapılmış, Ahi Pilavı ikram edilmiş, vefat eden esnaf ve sanatkâr üyelerimiz için Kur’ an ve Mevlit tilaveti yapılmış, meslekte uzun yıllar hizmet vermiş yaşlı, üyelerimize plaketler verilerek ve işyerleri ziyaretleri yapılarak onu re edilmişlerdir.

          Değerli üyelerimiz, sizler bizlerin hizmetlerini yakından takip ediyor ve biliyorsunuz. Hizmetlerimizi sadece satır başlığı olarak sizlere kısaca belirttik. Fazla   zamanınızı almak istemiyoruz. 12.’ nci Genel Kurulumuzun Niksar’ a, Esnaf ve Sanatkârlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.’’ Dedi. ardından seçimlere geçildi.

683 kişinin katıldığı Olağan genel Kurul Toplantısın da Cevdet Ufuk Turhan’ın listesi 402 oy alırken  Hacı Akdemir’in Listesi 279 oy aldı. 2 adet geçersiz oy çıktı. Cevdet Ufuk Turhan ve Yönetimi tekrardan Niksar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı seçildi.

Seçimlerin ardından Hacı Akdemir ve Yönetimi ile fotoğraf çekimi ile son buldu.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...