Göster/Gizle
16 Ocak 2019- Çarşamba   /    100.24.46.10      Onaylanmayan Mail Adreslerine Ait Yorumlar Sistemde Gözükmemektedir.

4 MİLYON PANCAR PARASI DAĞITILDI

https://www.niksaracicek.comTurhal Şeker Fabrikası'na pancar teslimi yapan Niksar üreticilerine son ödeme paraları 4 milyon TL Niksar Ziraat Bankası tarafından yapıldı.

15.3.2018 - 09:35   /   Okunma Sayısı: 797

  

        1 milyon 600 bin TL Gübre ve Mazot desteği dağıtıldı. Turhal Şeker Fabrikası'na pancar teslimi yapan Niksar üreticilerine son ödeme paraları 4 milyon TL Niksar Ziraat Bankası tarafından yapıldı.
Turhal Şeker Fabrikası'nın bölge ekonomisine ne kadar büyük katkı sağladığı görülüyor. Yıl içinde Niksar pancar üreticilerine ödenen toplam paranın 6 milyon 700 bin TL olduğu ve bölge ekonomisine
büyük katkılar sağladığı dikkat edilirse Turhal Şeker Fabrikası'nın kapanmaması ve özelleştirme kapsamından çıkartılması halkın enbüyük arzusudur. Niksar çiftçisine hafta içinde 1 milyon 600 bin TL' de gübre ve mazot desteği yine Ziraat Bankası Niksar Şubesi tarafından ödeme yapılmış , ekonomik sıkıntı yaşayan bölge halkı yapılan ödeme ile rahat bir nefes alma imkanı bulmuştur.
Turhal Şeker Fabrikası geçen yıl 113 bin ton Kristal Şeker üretim yapmış, 242 bin ton küspe üretimi yaparak bölge besicisine önemli katkı sağlamıştır, toplamda bölge ekonomisine 350 milyon 978 bin TL
ekonomik katkılar sağlamıştır.


www.niksaraciciek.com

YORUM EKLE

İsminiz

 

Mail Adresiniz

   

Yorum

 

YORUMLAR

  • Bu Habere Ait Yorum Bulunmuyor...